FAQ - Często zadawane pytania

Co to jest projekt Bezpieczny podatnik?


To wspólny projekt światowych liderów w zakresie ubezpieczeń i doradztwa podatkowego: AXA i EY. Ma on na celu zwiększanie bezpieczeństwa podatkowego firm. Projekt koordynowany jest przez CR 21 Sp. o.o.
Co objęte jest ubezpieczeniem?


W ramach ubezpieczenia AXA finansowana jest pomoc najlepszych na rynku specjalistów od kontroli i sporów – ekspertów, doradców i prawników EY. Pomoc udzielana jest we wszystkich instancjach przewidzianych w polskim prawie. Ubezpieczenie obejmuję również ochronę podczas postepowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Dodatkowo, w pakiecie otrzymujesz finansowaną w ramach ubezpieczenia AXA pomoc prawną i finansową dla pracowników odpowiedzialnych za finanse (ilość jest uzależniona od pakietu).
Jak działa JPK OK?


To autorskie, stale udoskonalane i aktualizowane, narzędzie EY sprawdzające, czy deklaracje podatkowe firmy są prawidłowe. W ciągu minuty przeprowadza ponad 200 testów technicznych i merytorycznych. Pozwala wychwycić i zweryfikować wszystkie pozycje wątpliwe. A certyfikat EY potwierdza poprawność deklaracji.
Jak działa trzydziestodniowy okres próbny?


W tracie okresu próbnego możesz korzystać niemal z wszystkich funkcjonalności naszego narzędzia, testować pliki JPK, otrzymywać certyfikaty EY, dostawać informację na temat wszystkiego, co ważne dla podatków firmy. Możesz również uczestniczyć w organizowanych w ramach projektu szkoleniach i webinariach prowadzonych przez ekspertów EY. W momencie rozpoczęcia korzystania z okresu próbnego Ty i Twoja firma objęci zostajecie okresem karencji ubezpieczeniowej. To trzydziestodniowy okres, w trakcie którego ubezpieczenie jeszcze nie działa ze względów formalnych. Okres ten kończy się w momencie, kiedy po upływie 30 dni zdecydujesz się przystąpić do programu. Wtedy od pierwszego dnia Twoja firma i osoby odpowiedzialne za finanse są objęte ubezpieczeniem.
Jakie formy płatności akceptujecie?


W tej chwili akceptujemy tylko tradycyjne przelewy. Od kwietnia będzie można płacić za pomocą przelewów błyskawicznych oraz kart. Transakcje te będą obsługiwane przez system DotPay, PayU lub TPay.
Czy aby korzystać z usługi muszę podpisać umowę?


Nie wymagamy podpisania jakiejkolwiek umowy. Bezpieczny podatnik to usługa "pay-as-you-go". Zwyczajnie opłacasz swoje konto z miesiąca na miesiąc. Jeśli zrezygnujesz z konta w trakcie miesiąca rozliczeniowego, opłata nie będzie naliczana począwszy od kolejnego miesiąca. Jeśli jednak chciałbyś podpisać umowę, jest taka możliwość.
Jak to możliwe, że taka firma jak moja będzie wspomagana przez EY?


Dzieje się tak dlatego, że usługa działa na zasadzie mechanizmu ubezpieczeniowego, rozkładającego ryzyko na wiele podmiotów. Jednocześnie stosowane przez nas narzędzia, np. JPK Ok, powodują, że prawdopodobieństwo kontroli znacznie spada.
Czy w usłudze są jakieś ukryte koszty?


Prezentowane pakiety to opcje all-inclusive i nie mają żadnych ukrytych kosztów.
Czy wystawiacie fakturę VAT oraz polisę potwierdzającą ubezpieczenie?


Oczywiście
Czy mogę zrezygnować z korzystania z pakietu w dowolnym momencie?


Tak. Jeśli zrezygnujesz z pakietu w trakcie miesiąca rozliczeniowego, opłata nie będzie naliczana począwszy od kolejnego miesiąca.

Masz inne pytania? Daj nam znać.

Menu

Bezpieczny podatnik

Bezpieczny podatnik to wspólne przedsięwzięcie AXA i EY mające na celu

zwiększanie bezpieczeństwa podatkowego firm.


 

UBEZPIECZYCIEL: AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. ul Chłodna 51, 00–867 Warszawa

OBSŁUGA KONTROLI I SPORU: Ernst & Young Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.,

Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

ORGANIZACJA PROJEKTU: CR21 Sp. z o.o.; Al. Jerozolimskie 31 lok 3, 00-058 Warszawa

Kontakt

CR21 Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 31 lok 3

00-058 Warszawa

+48 603 245 525

kontakt@bezpiecznypodatnik.pl

Copyright CR21 2019